Ota yhteyttä

Ota yhteyttä

Asemamiehenkatu 4 B
00520 HELSINKI

Toimisto
(09) 2727 060, arkisin 10-15

Email
etunimi.sukunimi(at)interpedia.fi

Tiedotus
tiedotus@interpedia.fi

Verkkolaskuosoitteemme:
003706185579, operaattori: Maventa (003721291126)

Adoptiopalvelu

adoptio@interpedia.fi

Jos sähköpostiviestisi sisältää henkilötietoja tai muita arkaluonteisia tietoja, lähetäthän viestisi turvasähköpostipalvelun kautta.

Adoption jälkipalvelu

jalkipalvelu@interpedia.fi

Kehitysyhteistyö ja kummitoiminta

kummi@interpedia.fi

Kummitoiminnan puhelinnumero: (09) 2727 0630, arkisin 10-15

Ota yhteyttä

"*" näyttää pakolliset kentät

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Interpedian henkilökunta

Anja Ojuva

toiminnanjohtaja

09 2727 060 anja.ojuva@interpedia.fi

Tukipalvelut

Marja Utela

tiedottaja

050 414 1452 marja.utela@interpedia.fi

Maija Björk

järjestösuunnittelija

040 630 6433 maija.bjork@interpedia.fi

Adoptiopalvelu

Salla Hari

adoptiopalvelun päällikkö (Bulgaria)

040 500 8309 salla.hari@interpedia.fi

Marika Elmeranta

adoptiovastaava (Etelä-Afrikka, Kolumbia)

050 919 5380 marika.elmeranta@interpedia.fi

Tiina Hemming

adoptiovastaava (Intia, Thaimaa)

050 469 9911 tiina.hemming@interpedia.fi

Linn Ahlfors

sosiaalityöntekijä (adoption jälkipalvelu)

050 919 5387 linn.ahlfors@interpedia.fi

Sanna Alanko

sosiaalityöntekijä (adoption jälkipalvelu)

050 336 6661 sanna.alanko@interpedia.fi

Tuula Teikari-Sæbø

toimistoassistentti

050 321 6619 tuula.teikari-saebo@interpedia.fi

Adoptiovastaavat tavoittaa suoraan matkapuhelimista parhaiten klo 10-15 välisenä aikana. Soittopyynnön voi jättää myös toimiston puhelimeen aukioloaikoina, sähköpostiin tai Whatsappiin.

Kehitysyhteistyö ja kummitoiminta

Ilona Kalliola

kehitysyhteistyöpäällikkö

040 504 5243 ilona.kalliola@interpedia.fi

Jenni Ahde

järjestösuunnittelija

040 577 1619 jenni.ahde@interpedia.fi

Kummitoiminnan puhelinnumero: 09 2727 0630
Email: kummi@interpedia.fi

Vihreä korkea toimistotalo
Toimistomme sijaitsee Itä-Pasilassa osoitteessa Asemamiehenkatu 4 B (Järjestötalo 1, korkea vihreä toimistorakennus). B-rapun ovi (jossa on ovisummeri) sijaitsee kävelytasolla Arndt Pekurisen puiston vieressä. Toimistoomme voi saapua julkisilla kulkuneuvoilla (raitiovaunut 7 ja 9, kaikki lähi- ja kaukojunat) tai autolla. Messukeskuksen pääovea/ Holiday Inn-hotellia vastapäätä sijaitsee lyhyt Asemamiehenkatu, jonka vasemmalla puolella on maksullinen parkkipaikka. Parkkipaikalta pääsee portaita pitkin kävelytasolle.