Ota yhteyttä

Ota yhteyttä

Maistraatinportti 4 A
00240 HELSINKI

Toimisto
040 860 9264, arkisin 10-15

Email
etunimi.sukunimi(at)interpedia.fi

Tiedotus
tiedotus@interpedia.fi

Verkkolaskuosoitteemme:
003706185579, operaattori: Maventa (003721291126)

Adoptiopalvelu

adoptio@interpedia.fi

Jos sähköpostiviestisi sisältää henkilötietoja tai muita arkaluonteisia tietoja, lähetäthän viestisi turvasähköpostipalvelun kautta.

Adoption jälkipalvelu

jalkipalvelu@interpedia.fi

Kehitysyhteistyö ja kummitoiminta

kummi@interpedia.fi

Ota yhteyttä

"*" näyttää pakolliset kentät

Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

Interpedian henkilökunta

Anja Ojuva

toiminnanjohtaja

040 860 9264 anja.ojuva@interpedia.fi

Tukipalvelut

Marja Utela

tiedottaja

050 414 1452 marja.utela@interpedia.fi

Maija Björk

järjestösuunnittelija

040 630 6433 maija.bjork@interpedia.fi

Adoptiopalvelu

Salla Hari

adoptiopalvelun päällikkö (Bulgaria)

040 500 8309 salla.hari@interpedia.fi

Marika Elmeranta

adoptiovastaava (Etelä-Afrikka, Kolumbia)

050 919 5380 marika.elmeranta@interpedia.fi

Tiina Hemming

adoptiovastaava (Intia, Thaimaa)

050 469 9911 tiina.hemming@interpedia.fi

Linn Ahlfors

sosiaalityöntekijä (adoption jälkipalvelu)

050 919 5387 linn.ahlfors@interpedia.fi

Sanna Alanko

sosiaalityöntekijä (adoption jälkipalvelu)

050 336 6661 sanna.alanko@interpedia.fi

Tuula Teikari-Sæbø

toimistoassistentti

050 321 6619 tuula.teikari-saebo@interpedia.fi

Adoptiovastaavat tavoittaa suoraan matkapuhelimista parhaiten klo 10-15 välisenä aikana. Soittopyynnön voi jättää myös toimiston puhelimeen aukioloaikoina, sähköpostiin tai Whatsappiin.

Kehitysyhteistyö ja kummitoiminta

Ilona Kalliola

kehitysyhteistyöpäällikkö

040 504 5243 ilona.kalliola@interpedia.fi

Jenni Ahde

järjestösuunnittelija

040 577 1619 jenni.ahde@interpedia.fi

Kummitoiminnan sähköposti: kummi@interpedia.fi

Saapumisohjeet

Toimistomme sijaitsee Maistraatinportti 4:n A-rapun toisessa kerroksessa. Toimisto on Länsi-Pasilassa lähellä Triplan kauppakeskusta ja Pasilan asemaa.

Helsingin keskustasta nopeimmin Pasilaan pääsee junalla. Junalla saapuvien kannattaa hakeutua Triplan toiseen kerrokseen ja poistua Länsi-Pasilan puolelle Pasilankadun sisäänkäynnin kautta. Siitä voi jatkaa yli Pasilankadun ja kävellä muutaman kymmenen metriä oikealle (pohjoiseen). Vasemmalle kääntyvä katu on Maistraatinportti. Toimistorakennuksen ovi on heti ravintola Windsorin jälkeen.

Rautatientorilta Pasilaan pääsee myös bussilla numero 23 tai raitiovaunulla numero 9, joiden pysäkki (Esterinportti) on Pasilankadulla Maistraatinportin risteyksen vieressä. Lähimmäs toimistoamme pääsee raitiovaunulla numero 7, jonka päätepysäkki (Maistraatintori) on aivan toimistomme läheisyydessä.

Autolla saapuville on maksullista pysäköintitilaa toimistomme edessä. Nämä paikat ovat tosin usein varattuja. Vaihtoehtoina on viereisen Scandic Hotel Pasilan pysäköintihalli ja ulkoparkki tai Triplan kauppakeskuksen halli, jossa on tunti ilmaista pysäköintiaikaa. Triplaparkkiin ajetaan Triplan pohjoispuolelta Firdonkadulta ja etelästä Pasilan Tornikujalta.